Thorin vasara -kaulakoruun kuuluu tyylikäs riipus sekä panssariketju. Ketju ja riipus on tilattavissa verkkokaupastamme myös erikseen.
- Riipuksen korkeus 3,5 cm.
- Paino 19 g.
- Ketjusta saatavilla pituudet 45 - 65 cm. Valitse haluamasi pituus pudotusvalikosta.
- Ketjun paino on 15,5 - 24 g pituudesta riippuen, paksuus 4 mm.
- Materiaalina 925-hopea.
"Thor (myös Tor) oli skandinaavisessa mytologiassa ukkosen jumala. Thor oli viikinkien suosituimpia jumalia ja monet viikingit käyttivät kaulakorua, johon oli kuvattu Thorin käyttämä Mjöllner-vasara. Thorin kaltaisia, usein vasaralla tai nuijalla aseistatuneita ukkosenjumalia esiintyy laajalti Euroopan ja Lähi-idän mytologioissa."
Thorin vasara - Hopeinen kaulakoru
- Tuotenumero: 1924
- Palkintopisteet: 80
18
-
169.90€
- Hinta palkintopisteinä: 1200
Vaihtoehdot
Katso myös nämä tuotteet

Thorin vasara - Hopeariipus
114.90€
-283x283.jpg)
Thorin vasara - Hopeariipus
44.90€
Avainsanat: thorin vasara, torin, thor, viikinki, viikinkikorutthorin vasara, torin, thor, viikinki, viikinkikorutthorin vasara, torin, thor, viikinki, viikinkikorutthorin vasara, torin, thor, viikinki, viikinkikorutthorin vasara, torin, thor, viikinki, viikinkikorutthorin vasara, torin, thor, viikinki, viikinkikorutthorin vasara, torin, thor, viikinki, viikinkikorutthorin vasara, torin, thor, viikinki, viikinkikorut